IDEÁLNÍ MÍSTO PRO VAŠE REKREAČNÍ POBYTY !!!

 

Kraj je proslulý osobnostmi, které se zde narodily, či které zde žily a kraj si oblíbily. Mezi nejvýznamnější patří např. Božena Němcová, Alois Jirásek, bratři Čapkové či Josef Škvorecký.

Nedaleko Dvora Králové nad Labem, který je proslulý svojí světově známou zoologickou zahradou se safari, je malá, klidná a tichá osada Hvězda, kde v centrálním údolí, lemovaném potokem a krásnými stromy, leží nově zrekonstruovaný statek.

Postaven byl koncem 18. století rodinou Gottwaldových, sudetských Němců, kteří tento region hojně obývali. První rekonstrukce proběhla po požáru v roce 1903. Po druhé světové válce, po vysídlení Němců, získala statek rodina Novotných, která zde hospodařila až do doby, kdy byl statek zařazen do majetku založeného JZD. V rámci restitucí byl vrácen rodině Novotných až po roce 1990. Ve zcela zdevastovaném stavu jej koupily jeho nynější majitelky v roce 1996. Jeho citlivá rekonstrukce probíhala postupně, dokončena byla do nynější podoby po mnoha letech až v roce 2012. Z původních polorozbořených budov vznikl rekonstrukcí krásný apartmám v samostatné budově, bývalém výměnku.

Odtud lze pořádat  poznávací výlety po kraji Boženy Němcové a Aloise Jiráska. Téměř stále je co objevovat. Především Vás zveme na návštěvu již výše zmiňovaného ZOOPARKU se safari ve Dvoře Králové nad Labem. Jedna z nejstarších přehrad v republice Les Království se nachází nedaleko, u Bílé Třemešné. V Hořicích sochařský park na vrchu Gothart, muzeum plastik. K návštěvě zve i pevnost Josefov, v Jaroměři muzeum železnice, kdo má rád přírodu, může navštívit "josefovská luka", rybáři a vodáci přehradu Rozkoš u České Skalice. Za prohlídku jisfě stojí i krásně opravený Hospital Kuks, procházka lesem ke skalním plastikám Braunova betléma. Ani historická místa nezůstávají pozadu. Zámek Opočno se svými bohatými sbírkami, Nové Město nad Metují, Ratibořice, Náchod, Hrádek u Nechanic, Broumovský klášter. A když už budete na broumovsku, určitě nezapomeňte na skalní město Adršpach a Teplické skály. Za návštěvu stojí i spousta muzeí, kterých je v okolí mnoho. Hlavně Východočeské muzeum v Hradci Králové, kde je i podmořské akvárium, jehož prohlídku byste si také neměli nechat ujít. I do Krkonoš je to, co by kamenem dohodil. Ostatní Vám poradíme, až přijedete. Těšíme se na Vás.

Ubytování v nekuřáckém prostředí, bez domácích mazlíčků.
 

 

 

 

 

 

 

NEJZNÁMĚJŠÍ MÍSTA V OKOLÍ 

 

       Pevnost Josefov ....................................................................................10 km

       Vyhřívané koupaliště Jaroměř ...............................................................  8 km

       Koupaliště Dvůr Králové n. Lab. ............................................................10 km

       Přehrada Rozkoš ...................................................................................15 km

       Přehrada Les Království ........................................................................ 13 km

       Náchod ...................................................................................................30 km

       Hraniční přechod a Kudowa Zdroj PL ....................................................33 km

       Trutnov ...................................................................................................17 km

 

A MNOHO DALŠÍCH MÍST, O KTERÝCH VÁM POVÍME, AŽ PŘIJEDETE